Kosze do narożników

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Szafki narożne to nie jest nowa koncepcja, ale jej dopracowanie zajęło naprawdę wiele czasu i było możliwe przede wszystkim dzięki opracowaniu nowoczesnych projektów funkcjonalnych koszy do narożników. Pod wieloma względami stanowią one adaptację innych ciekawych koncepcji dotyczących akcesoriów meblarskich, a ich ponadprzeciętna wytrzymałość i uniwersalność są tym, co pozwala dziś na stosowanie szafek narożnych praktycznie w każdym wnętrzu.

Na stronie
FGV

FGV DUETTO Magic korner

599 H11 (45) do frontu o minimalnej szerokości 450mm 599 H13 (50) do frontu o minimalnej szerokości 500mm 599 H15 (60) do frontu o ...
1293,00 1454,00 

Kosze do narożników – czego trzeba, żeby zbudować idealny kosz?

Kosze do narożników wyglądają na dość proste akcesoria, jednak w praktyce ich stworzenie wymagało przystosowania kilku dość znanych wcześniej rozwiązań przemysłu meblarskiego. Specyficzne konstrukcje zawiasów i prowadnic z cichym domykaniem zdecydowanie zwiększyły komfort i pozytywnie wpłynęły na funkcjonalność koszy, udoskonalenie techniki lakierowania proszkowego pozwoliło zabezpieczyć je na długie lata przed uszkodzeniami, a ergonomiczna konstrukcja jednocześnie wpłynęła na poprawę estetyki i podniesienie udźwigu kosza do narożnika.

Rozwiązanie do każdego wnętrza

Bez użycia kosza do narożnika trudno mówić o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Szczególnie w kuchniach bardzo często jest to rozwiązanie wręcz nieodzowne, ponieważ ilość potrzebnego miejsca jest spora, a dostępna przestrzeń do umeblowania – niewielka. Kosze do narożników różnej wielkości pozwalają na przechowanie nawet do około 10 kilogramów na każdej półce, co oznacza, że z powodzeniem można na nich ustawić choćby najcięższe naczynia żeliwne lub środki czystości przechowywane w kuchni. Oczywiście tak duży udźwig wymaga nie tylko solidnej konstrukcji samej półki, ale także mocnych zawiasów poprawnie osadzonych w ściankach szafki. Doskonałej jakości kosze do narożników dostępne w ofercie naszej hurtowni bardzo często korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu są idealnymi rozwiązaniami w najbardziej nietypowych konstrukcjach.

Więcej możliwości dzięki koszom

Kosze do narożników meblowych pozwalają na tylko na przechowywanie pewnych przedmiotów – wiele najlepszych modeli oferuje możliwość dostosowania wysokości półek, dzięki czemu użytkownicy nie są skazani na tylko jeden układ. Można zmienić ustawienie kosza w taki sposób, aby w pełni realizował on swoje funkcje bez względu na to, jak ma zostać wykorzystany. Bardzo ważne jest też to, że najpopularniejsze modele koszy do narożników są dostępne w kilku wariantach wielkości. Dzięki temu można dobrać taki system przechowywania, który będzie idealnie pasował do konkretnej wielkości szafki. To ważne, ponieważ pierwotnie wielu producentów decydowało się na kosze tylko w jednym lub dwóch wariantach wielkości, a wtedy i tak spora przestrzeń w szafce była niewykorzystana. Dziś nie jest to problemem – doskonałe kosze są wykonane bardzo starannie, mają naprawdę sporą wytrzymałość i przede wszystkim można o nich powiedzieć, że bardzo efektywnie wykorzystują przestrzeń, która przed ich zamocowaniem była praktycznie nieustawna.