Nogi, kółka, nóżki

Wyświetlanie 1–20 z 57 wyników

Nogi do mebli mogą pełnić tylko funkcję dekoracyjną, ale często wpływają też na komfort korzystania z umeblowania. Żeby tak było, trzeba je naprawdę rozsądnie wybrać, a są na tym polu pewne pułapki, w które zaskakująco łatwo można wpaść, jeśli się nie wie, czego szukać.

Na stronie

Czym kierować się w wyborze nóżek do mebli?

Nóżki meblowe dobiera się, przede wszystkim uwzględniając ich wygląd, ale oczywiście należy też uwzględnić ich wysokość czy materiały, z których są wykonane. Do mebli kuchennych, łazienkowych, do biura – nie wszędzie można zastosować dokładnie te same nóżki. Można też skupić się na kształtach, bo te bardziej skomplikowane najczęściej lepiej prezentują się pod nogami retro, choć i nowszym potrafią czasem nadać nowego charakteru.

Przede wszystkim jednak warto w swoich kryteriach uwzględnić funkcjonalność, czyli ich stabilność, możliwość ustawienia na podłodze bez jej rysowania czy odpowiednią wysokość, która zapewni wygodny dostęp do przestrzeni pod szafką.

Rodzaje nóżek w naszej ofercie

W zależności od potrzeb dobiera się różne rodzaje stopek do mebli. Spośród wielu dostępnych produktów trzeba wybrać jeden, który zapewni największą funkcjonalność, najlepszy wygląd i najlepiej, żeby takie nogi były w miarę tanie.

  • Stopki i ślizgacze. To bardzo niskie nóżki, które umożliwiają przesuwanie mebli, ale przede wszystkim zapewniają ich odpowiednią stabilność. Są zwykle tanie, ich mocowanie ogranicza się do przybicia ich do szafki. Większość z nich wykonana jest z tworzywa sztucznego.
  • Nogi dekoracyjne. Dostępne są w wielu różnych kolorach i wielkościach. Możesz się na nie zdecydować, jeśli estetyka jest dla Ciebie tak samo ważna, jak funkcjonalność.
  • Stopki meblowe z regulacją. Te są ważne, jeśli chcesz z łatwością stabilnie ustawić konstrukcję mebla na podłodze. Zwykle są to akcesoria używane raczej w meblach biurowych czy magazynowych, ale także niektóre meble w domu mogą skorzystać na ich założeniu.

Poza tym w naszym asortymencie znajdziesz nogi do stołów i kółka meblowe. Jeśli chcesz cieszyć się bezpiecznymi i funkcjonalnymi meblami, przejrzyj te produkty, dopasowując ich wygląd i funkcjonalność do własnych oczekiwań.

Z jakich materiałów są wykonane nasze nóżki do mebli?

Nogi meblowe można wykonać z praktycznie dowolnych materiałów – jedynym ograniczeniem jest w praktyce ich wytrzymałość.

  • Nogi metalowe – najczęściej stalowe, ale niektóre modele są także wykonywane z aluminium. Są trwałe, bardzo stabilne i odporne na działanie większości czynników niszczących.
  • Nogi meblowe z tworzyw sztucznych – część to nóżki przeznaczone raczej do lżejszych mebli, ale na niektórych z nich można ustawić nawet ciężkie komody. Mogą świetnie wyglądać i pozwalają na zmianę stylistyki mebli.
  • Nogi drewniane – są relatywnie wrażliwe na wilgoć, więc nie stawia się ich na podłoża wilgotne, na przykład w łazience, choć nie brak i produktów w tej kategorii, które są utrwalone i zaimpregnowane. Na nogach drewnianych można postawić i stół, i ciężką szafę.

Nasz sklep oferuje nogi meblowe z różnych materiałów – dzięki temu, że nasza oferta jest bogata, możesz znaleźć taki model, który sprawi, że mebel będzie wyglądał lepiej i nareszcie będzie stabilnie ustawiony.

Do jakich rodzajów mebli można przytwierdzić nóżki?

Do każdego mebla i każdej lokalizacji można dobrać odpowiedni typ nóżek meblowych. Trzeba przy tym brać pod uwagę wytrzymałość elementu, do którego nogi mają zostać zamocowane. Najłatwiej będzie skorzystać z małych, okrągłych ślizgaczy, ale do większości standardowych mebli można dopasować także klasyczne nogi.

Nóżki do mebli regulowane i nie tylko

Wiemy, że użyteczność mebli to złożona kwestia, a przecież liczy się także estetyka. Do naszej oferty stale dodajemy kolejne modele nóg do mebli, żeby produkty te w coraz większym stopniu odpowiadały Twojemu zapotrzebowaniu. Sprawdź na stronie, na których nogach mebel będzie wyglądał najlepiej, a gdybyś miał jakiekolwiek pytania odnośnie do naszych propozycji, jesteśmy do twojej dyspozycji. Wiemy, że chcesz kupić najlepsze akcesoria meblowe i jesteśmy przekonani, że znajdziesz je właśnie u nas.