Zawiasy

Wyświetlanie 1–20 z 51 wyników

Dobry zawias meblowy zapewnia długotrwałą, cichą i komfortową eksploatację większości mebli. Jego funkcjonalność – ciche domykanie, slide, czy po prostu możliwość udźwignięcia dużo cięższych drzwi szafki pozwala na zbudowanie mebli nietypowych, ale przede wszystkim użytecznych.

Na stronie

Czym kierować się w wyborze zawiasów meblowych?

Projektując i budując meble, zawiasy dobiera się tak naprawdę wyłącznie według dwóch kryteriów: funkcjonalności i jakości. To oczywiste, że w meblach na najwyższym poziomie bazuje się na asortymencie od najwyżej notowanych producentów, a w segmencie budżetowym więcej uwagi poświęca się cenie, jednak podstawowym kryterium wyboru produktów w tej kategorii musi być funkcjonalność.

Duża różnorodność zawiasów sprawia, że nie zawsze najlepszym wyborem będą klasyczne modele. Czasem stosuje się przecież zawiasy splatane, dobry zawias cylindryczny też trudno jest zastąpić, a z bardziej rozpowszechnionych konstrukcji przecież też zwraca się uwagę na to, czy dany model to zawias z cichym domykiem, czy nie.

Nie można oczywiście pominąć roli osobistych preferencji, jednak zawiasy, podobnie jak wszystkie okucia meblowe, są produkowane z uwzględnieniem najczęstszych i standardowych oczekiwań. Wiele produktów pozwala jednak na pewną elastyczność i na przykład regulację oporu lub szybkości domykania.

Rodzaje zawiasów meblowych w naszej ofercie

Przygotowaliśmy rozbudowaną ofertę zawiasów różnych typów. Nasz sklep na półce z zawiasami oferuje funkcjonalne rozwiązania do każdego typu szafek i mebli z rozkładanym blatem. Sprawdź nasz sklep i znajdź model, który jest Ci potrzebny.

  • Zawiasy meblowe samodomykające: niezbędne, jeśli meble mają być praktyczne.
  • Zawiasy meblowe puszkowe: proste, niezawodne, pozwalające na otwieranie i zamykanie nawet bardzo ciężkich drzwiczek, jeśli są odpowiednio dobrane.
  • Nietypowe zawiasy meblowe do zastosowania w szafce narożnej, meblach gastronomicznych albo po prostu tam, gdzie trzeba wyróżnić się także funkcjonalnością.
  • Zawiasy meblowe ozdobne: nie tylko do mebli restaurowanych lub stylizowanych, ale też do wszystkich produktów, których estetyka ma być dużym atutem.
  • Zawiasy uzupełniające i prowadniki – czasem trzeba naprawić zawias lub tylko lepiej go dopasować, ale nie da się tego zrobić na oryginalnych częściach. Możesz dokupić je oddzielnie.

W naszym portfolio mamy również produkty do zadań specjalnych, w tym zawiasy hydrauliczne, wzmacniane, komplety zawiasów bliźniaczych, do drzwi wewnętrznych, wpuszczanych i wiele, wiele więcej, zwykle też o różnych kątach otwarcia i wielkości dobranej do otwierania drzwi o różnej masie i wielkości. Oferujemy produkty z różnych segmentów cenowych, ale zawsze wyłącznie najlepsze w swojej klasie.

Gdzie montuje się zawiasy meblowe?

Zawiasy meblowe różnych typów mogą być przeznaczone do szaf i szafek o różnych zastosowaniach. Niektóre z nich wykorzystuje się w domu, inne montuje do mebli do sklepu lub biura. W zależności od konstrukcji zawiasy można zamontować w klasycznych drzwiach albo w drzwiach łamanych do szafek narożnych. Ogólne zasady montażu pozostają niezmienione.

Zawias górny i dolny powinny być umieszczone 10-15 centymetrów od odpowiedniej krawędzi drzwi, aby skutecznie przenosić siły i nie narażać na uszkodzenia płyt meblowych. W niestandardowych drzwiczkach można tę odległość zwiększyć do 20 centymetrów, ale należy też rozważyć dodatkowy zawias (lub kilka) w centralnej części, aby uniknąć odkształceń płyt.

Zawiasy do drzwi meblowych – Kulin

Mamy spore doświadczenie w dostarczaniu najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o akcesoria meblowe. Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze idealnych zawiasów lub chcesz poznać szczegóły techniczne dotyczące zawiasów z naszej oferty, skontaktuj się z nami. Nasza obsługa klienta jest do Twojej dyspozycji. Jesteśmy pewni, że korzystając z naszych usług, zbudujesz meble idealne dla siebie albo dla klientów swojej firmy. Przejrzyj kategorie na stronie, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, służymy profesjonalną pomocą.