Garderoba - Wyposażenie szaf

Wyświetlanie 1–20 z 127 wyników

W garderobach i szafach sklepowych zawsze jest mnóstwo miejsca, a jednocześnie bardzo często zdarza się, że ekspozycja i tak się w nich nie mieści. To dlatego, że w tym przypadku nie liczy się tylko ilość dostępnej przestrzeni, ale przede wszystkim to, jak jest ona wykorzystana. Odpowiednio dobrane akcesoria do garderoby i elementy wyposażenia szaf to absolutna podstawa w każdym sklepie.

Na stronie

Akcesoria do garderoby – Kosze cargo zamiast szuflady?

Kosze cargo w pewnym sensie są następcami szuflad. Nad tymi ostatnimi mają tę przewagę, że nie psują estetyki szafy ani garderoby, a poza tym można efektywniej zarządzać ich wielkością. Pozwalają na przechowywanie drobnych elementów i mogą stanowić podręczny „magazyn”, z którego sprzedawca może na bieżąco uzupełniać dostępny asortyment. Wyróżniają się trwałością i prostotą. Różne rozmiary, sposób wykończenia i budowa dają szansę dostosowania wnętrza szafy do specyfiki konkretnego punktu handlowego oraz jego charakteru. Z różnych powodów stosuje się je nadal dość rzadko, ale i tak coraz częściej zastępują one klasyczne półki. Bardzo popularne stają się kosze druciane na bieliznę i kosze druciane na odzież – wykonane starannie i z dobrych materiałów są naprawdę funkcjonalnym rozwiązaniem na przykład w czasie wyprzedaży.

Wyposażenie szafy – wieszaki do szaf – różne typy i zastosowanie

Wewnątrz szafy można zamocować mnóstwo różnego typu wieszaków. Od teleskopowych drążków będących w istocie tylko miejscem do umieszczenia wieszaków na przykład na spodnie, przez wieszaki na akcesoria i krawaty, aż po wieszaki i półki w jednym. Ta ostatnia propozycja świetnie sprawdza się jako sposób na eksponowanie wybranych produktów z jednoczesnym zapewnieniem miejsca na przechowywanie zestawów dla klientów. Warto też zainteresować się wieszakami wysuwanymi, które pozwalają w miarę potrzeb dostosowywać funkcjonalność szafy i garderoby. W zależności od konstrukcji i wielkości, wieszaki można zastosować nawet w sklepach, w których wcześniej raczej ich nie było, na przykład w butikach z galanterią albo niedużych sklepach z artykułami BHP. Oczywiście do wieszaków potrzebne są drążki ubraniowe, zamiast których można wykorzystać funkcjonalny i nowoczesny pantograf do szafy. Ten pozwoli lepiej zaprezentować odzież szczególnie godną obejrzenia.

Półki – najbardziej uniwersalne rozwiązanie

Choć i kosze, i wieszaki bez dwóch zdań mogą być bardzo pomocne, zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem pozostają nadal półki. Żeby jednak klientom i pracownikom sklepu maksymalnie ułatwić życie, coraz częściej rezygnuje się z mocowanych na stałe półek, na rzecz wysuwanych. Dzięki nim można w czytelny i przejrzysty sposób przygotować bardziej rozbudowaną ekspozycję, mając do dyspozycji dość ograniczoną przestrzeń. Ponieważ ilość dostępnych typów półek jest olbrzymia (na spodnie, na buty, uniwersalne, na biżuterię itd.), znajdują one zastosowanie w każdym prestiżowym butiku. Zwykła półka na buty to dobry sposób na prezentację dostępnych modeli, ale wysuwana szuflada na obuwie będzie o wiele bardziej praktyczna, jeśli miejsca jest mało. Z kolei wysuwana półka na spodnie pozwala rozwiązać problem bałaganu, jaki tworzy się na półkach zamocowanych na stałe.

Dlaczego sklepy rezygnują z regałów

Najprostszym sposobem zagospodarowania miejsca w szafie czy garderobie jest zbudowanie regału, czyli zamocowanie stałych półek. Są one jednak niepraktyczne, ponieważ trudno na nich utrzymać porządek, a klienci mogą mieć problem z sięgnięciem po wybrany artykuł. Półki wysuwane są pod tym względem zdecydowanie bardziej wszechstronne, a wyglądają nie tylko bardziej estetycznie, ale także bardziej nowocześnie. Jednocześnie często ich estetyka jest na tyle uniwersalna, że można je bez problemu wykorzystać w absolutnie każdym sklepowym wnętrzu.

Użycie koszy cargo albo wysuwanych wieszaków pozwala zdecydowanie lepiej niż do tej pory zaprezentować wystawione w sklepie produkty. Jest to także świetne rozwiązanie w małych butikach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota i nie można sobie pozwolić na głębsze szafy, a jednocześnie konieczne jest zapewnienie klientom większego komfortu w czasie poszukiwania idealnych produktów. To wszystko, w połączeniu z naprawdę wysoką jakością akcesoriów do szaf i garderób sprawia, że właściciele sklepów coraz częściej decydują się na modernizację używanych mebli albo rezygnują z nich zupełnie na rzecz tych bardziej nowoczesnych.

Co łączy wszystkie elementy wyposażenia szaf?

Akcesoria i wyposażenie szaf sklepowych mają wiele cech wspólnych, ale najważniejszą jest zawsze trwałość i odporność na uszkodzenia. Nawet jeśli planowany okres użytkowania nie jest przesadnie długi, to zawsze należy brać pod uwagę, że półki, wieszaki czy drążki będą wykorzystywane bardzo intensywnie. Nie mogą ulegać uszkodzeniom i nie mogą tracić swoich walorów estetycznych. Oczywiście – klienci przychodzą oglądać produkty, a nie półki czy wieszaki, ale nikogo nie trzeba przekonywać, że kiepski wygląd wyposażenia sklepu może tylko do zakupów zniechęcić.

Dziś nawet zwykła półka na buty i wieszak mogą być elementem dopracowanej wystawy. Te akcesoria, dawniej skrzętnie ukrywane, dziś zyskują na znaczeniu z wielu względów. Estetyczne, praktyczne, pomagają utrzymać porządek, a klientom wygodnie przeglądać cały dostępny asortyment. To właśnie główna cecha wspólna nowoczesnego wyposażenia szaf sklepowych: to wszystko elementy, które pomagają wszystkim: i sprzedawcom, i klientom.