Kosze na odpady

Wyświetlanie 1–20 z 34 wyników

Dobry kosz na śmieci bardzo pomaga w utrzymaniu porządku w domu. Jego wybór jednak nie zawsze jest prosty, tym bardziej że praktyczny pojemnik nie może przecież zająć całego pomieszczenia – powinien być mały, ułatwiać segregację odpadów, a jednocześnie na tyle pojemny, żeby wystarczał na odpowiednio długo.

Na stronie

Jak wybrać odpowiedni kosz na odpady?

Kosze na odpady dobiera się według dwóch podstawowych kryteriów: pojemności i sposobu montażu, przy czym mówiąc o pojemności, należy pamiętać, że kosze na śmieci powinny uwzględniać potrzebę segregacji, więc dziś coraz częściej jest to zestaw koszy różnej wielkości. Liczba pojemników, materiał, z którego są wykonane czy wzajemny ich układ w zestawie też mają znaczenie, podobnie jak trwałość, łatwość utrzymania w czystości i miejsce ustawienia razem ze sposobem montażu.

Jakie kosze na odpady mamy w naszej ofercie?

W naszej ofercie dostępne są kosze różnej pojemności, pojedynczo i w zestawach. To, co łączy je wszystkie, to funkcjonalność i wygoda użytkowania. Nie brakuje w asortymencie ani klasycznych pojemników, ani bardziej nowoczesnych rozwiązań.

  • Wysuwane kosze na śmieci. Nie wszędzie potrzebny jest duży kosz. Do wyrzucenia resztek jedzenia czy po prostu w małej kuchni wystarczają mniejsze pojemniki, a te można zawiesić w szafce na stelażu na prowadnicach. Wysuwany pojemnik na odpady jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, choć wciąż raczej rzadko spotykanym.
  • Zestawy koszy do segregacji. Zwykle w takich zestawach znajduje się jeden lub dwa duże pojemniki, pozostałe są mniejsze, czasem też na podstawie znajdują się dodatkowe brytfanki. To bardzo wygodne pojemniki na odpady wytwarzane w gospodarstwie domowym. Ułatwiają segregację, są proste, trwałe i tanie.
  • Kosze do szafek z szufladą, zwane sortownikami. To standardowy kosz na śmieci wyposażony w wygodny uchwyt pozwalający wyjąć go z głębokiej szuflady. Dziś tego typu produkty są naprawdę bardzo popularne, ponieważ pozwalają rozsądnie wykorzystać dostępną przestrzeń w kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym.

Kosze dostępne w naszej ofercie w zdecydowanej większości pozwalają na wygodną segregację kilku typów odpadów – nie zawsze wszystkich, bo i nie zawsze potrzeba w domu wszystkich pięciu pojemników na odpadki.

Kosze na odpady segregowane – ekologiczne rozwiązanie dla domu

Segregowanie odpadów nie jest tylko obowiązkiem. To przede wszystkim rozsądne działanie pozwalające na recykling wszystkich materiałów. To istotne, ponieważ butelki, papier czy opakowania wielomateriałowe często trafiają na wysypisko, co jest kosztowne, zamiast do recyklingu, co pozwala nawet utrzymać na niskim poziomie ceny surowca opakowaniowego. Utrzymanie porządku i dbałość o bezpieczeństwo środowiska nie były nigdy proste, ale zastosowanie dzielonego kosza na śmieci całkowicie to zmienia.

W naszej ofercie znajdziesz kosze i zestawy koszy na śmieci, które bardzo ułatwiają segregację. Różne pojemności, dostosowane do tego, ile różnych odpadków produkuje się w domu, oznaczone kolorami pojemniki dla intuicyjnej segregacji, estetyczne wykończenie: segregacja śmieci nie musi być przykra!

Co oznaczają kolory pojemników w segregacji śmieci?

Żeby cały proces był łatwiejszy, w segregacji odpadów przyjęto pewien kod kolorystyczny.

  • Pojemnik czarny (lub czarne worki na śmieci) do odpadów resztkowych (zmieszanych, niemożliwych do odzyskania).
  • Pojemnik niebieski na makulaturę.
  • Pojemnik żółty na odpady tworzyw sztucznych i metali.
  • Pojemnik biały na odpady szklane (głównie szklane butelki i słoiki).
  • Pojemnik brązowy na bioodpady – odpady, które nadają się do kompostowania. Ich uzupełnieniem są zewnętrzne kosze na skoszoną trawę.

Oczywiście możesz użyć pojemników i worków w różnych kolorach – to zestawienie dotyczy kolorów koszy ogólnodostępnych, ale nawet niektóre gminy mają problem z dostosowaniem się do tego prostego schematu.

Gdzie sprawdzą się nasze kosze na odpady?

Te, których pojemność jest mniejsza, świetnie sprawdzą się w domu czy w firmie. W biurach przydatne będą raczej mniejsze zestawy, choć czasem o większej pojemności. W firmie też znajdziesz zastosowanie dla naszych koszy – pamiętaj jednak o tym, żeby ich pojemność i ilość pojemników dopasować do ilości generowanych odpadów. W zakładach produkcyjnych na śmieci “firmowe” często ustawia się kontenery, ale w pokoju socjalnym nasze pojemniki sprawdzą się idealnie.

Pomożemy Ci utrzymać porządek

Prawdopodobnie nawet nie wiesz, że życie może być dużo łatwiejsze z odpowiednim zestawem pojemników na śmieci. Znajdź zestaw, który pojemnością, sposobem montażu i układem najbardziej Ci odpowiada. Zamów go i ustaw w kuchni, pomieszczeniu gospodarczym albo pokoju socjalnym – zobaczysz, jak łatwo z naszymi koszami będzie zadbać o porządek w Twoim otoczeniu.