Prowadnice do szuflad

Wyświetlanie 1–20 z 76 wyników

O tym, czy mebel będzie można uznać za praktyczny i wygodny, decydują często nie te cechy, które widać na pierwszy rzut oka, ale detale, na przykład rodzaj i jakość zastosowanych prowadnic do szuflad. To dzięki nim szuflady otwierać się mogą płynnie, cicho i praktycznie nieskończenie wiele razy. Wszystko jednak pod warunkiem, że prowadnice do szuflad zostaną wybrane według kryteriów rozsądniejszych niż jedynie cena.

Na stronie

Prowadnice rolkowe do szuflad – wybierz je, jeśli zależy ci na codziennej funkcjonalności

Prowadnice rolkowe to rozwiązanie rzadziej spotykane, ale ze wszech miar godne zainteresowania. Ich konstrukcja pozwala na płynne działania pod umiarkowanym obciążeniem. Świetnie sprawdzą się w przypadku mebli łazienkowych i kuchennych, ponieważ wykonane z nierdzewnej stali świetnie zniosą eksploatację w warunkach podwyższonej wilgotności. Jeśli chodzi o rolkowe prowadnice do szuflad hurtownia zapewni spory ich wybór, dzięki czemu uda się dobrać wariant właściwy do szuflad o różnych wymiarach. To ważne, ponieważ prowadnice rolkowe mogą być podatne na odkształcenia.

Prowadnice kulkowe do szuflad – popularne, ale stworzone do zadań specjalnych

Powinieneś zdecydować się na wybór prowadnic kulkowych do szuflad przede wszystkim wtedy, kiedy zależy ci na wytrzymałości i trwałości. Jeśli chodzi o takie prowadnice do szuflad hurt jest dość tani, ponieważ to modele popularniejsze niż prowadnice rolkowe. A jednak do zadań specjalnych warto sięgnąć po mocniejsze modele. Prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem najczęściej będą pracowały właśnie na kulkach. To samo dotyczy modeli wykorzystywanych do montażu szafek warsztatowych lub pod blatami roboczymi, gdzie przewidywane obciążenie jest spore. Solidne, utwardzone kulki są prawie niezniszczalne, dlatego mogą być eksploatowane naprawdę długo.

Masz specjalne potrzeby? Na pewno znajdziesz dobrą prowadnicę

Prowadnice szuflad nie tylko zapewniają cichą i równą pracę. Pozwalają na znacznie więcej: prowadnice do szuflad z cichym domykiem i prowadnice do szuflad z hamulcem pozwalają na cichsze domykanie i zapobiegają odbijaniu szuflad. Przekłada się to i na komfort użytkowania, i na trwałość. Z kolei prowadnice dostosowane do pracy z mechanizmami push-to-open pozwalają na całkowitą rezygnację z uchwytów meblowych. Z jednej strony będzie to sprzyjało tworzeniu nowych, nietypowych i ekstrawaganckich projektów, ale z drugiej, może się przydać, jeśli myślisz o ułatwieniu korzystania ze swoich mebli.

Nie warto oszczędzać zbyt wiele

Jeśli myślisz o wyborze dostawcy prowadnic do szuflad, pamiętaj, że te tanie często nie oferują wystarczająco wysokiej jakości. To przede wszystkim modele podstawowe, które zadowolą tylko najmniej wybrednych spośród twoich klientów. Jeśli jednak chcesz tworzyć meble, które będą naprawdę funkcjonalne i wygodne, rozejrzyj się za hurtownią, w której znajdziesz prowadnice różnych typów. Pozwoli ci to zróżnicować ofertę, by łatwiej dotrzeć do klientów o różnych potrzebach. Pamiętaj – za funkcjonalność mebli często nie odpowiada sama płyta i okleina, ale detale. Oszczędzając na nich, możesz podciąć gałąź, na której siedzisz.