Szuflady

Wyświetlanie 1–20 z 386 wyników

Nowoczesne szuflady to najlepszy wynalazek od czasów… tradycyjnej szuflady. Dobrze byłoby zdać sobie sprawę z tego, że systemy szuflad montowane dziś w najlepszych meblach nie są tylko rozwinięciem dawnej idei przechowywania. To bardzo ciekawe technicznie rozwiązania, które estetyką i funkcjonalnością daleko w tyle zostawiają dawniej używane typy szuflad. Więcej typów, wygodniejsze rozwiązania, dostosowanie to odmiennych typów mebli i zwiększona trwałość to tylko niektóre zalety.

Na stronie

Szuflada praktyczna

To nie tak, że klasyczne szuflady meblowe zupełnie dzisiaj zniknęły. Raczej chodzi o to, że ich funkcje stały się bardziej rozbudowane. Dostępne w naszej ofercie systemy BOX obejmują zarówno warianty niskie, jak i średnie i podwójne. W stosunku do dawnych konstrukcji uwagę zwraca bardziej ergonomiczna konstrukcja ścian. Pełna płyta stosowana jest tylko na niewielkiej wysokości, wyżej używane są już odpowiednio skonstruowane szczebelki. Zapewniają one stabilność wstawionym do środka przedmiotom, usztywniają całą konstrukcję, a przy tym są lżejsze. To rozwiązanie, które zostało stworzone z myślą o meblach sklepowych. Ale dziś tego typu szuflady coraz częściej stosowane są też w domowych meblach.

Więcej trwałości i większa wytrzymałość

Nowoczesne szuflady są konstruowane z myślą o bardzo dużej trwałości. Od dawna już nie używa się prostych systemów przesuwnych, w których szuflada opiera się bezpośrednio na mocowaniu. Dziś minimum to rolki, które sprawiają, że szuflady łatwo się wysuwa nawet przy pełnym obciążeniu. I w meblach, które nie zostały ustawione na idealnie płaskim podłożu. Coraz częściej same prowadnice też się rozsuwają, pozwalając na całkowite wysunięcie szuflady z wnęki. Wiele modeli prowadnic, szczególnie przewidzianych do szuflad najwyższej klasy, ma zintegrowane hamulce, które zapewniają ciche domykanie. Wszystkie te systemy są niemal niezniszczalne. ich konstrukcja jest prosta, ale wysoka jakość elementów i precyzyjne wykonanie sprawiają, że szuflad używa się przez wiele, wiele lat, a śladów zużycia po nich nie widać.

Nowoczesne szuflady – Coś więcej w estetyce

Nowoczesne szuflady zwracają uwagę swoją estetyką. Oczywiście kwestią dowolną pozostaje wykończenie płyty meblowej. Natomiast wszystkie mocowania, okucia i prowadnice są wykonane z bardzo dużą starannością i estetycznie wykończone. Ciekawym rozwiązaniem są też szuflady podwójne z drugą szufladą schowaną za wspólnym frontem. To pozwala na utrzymanie jednolitej stylistyki frontu. Dzięki pomysłowym okuciom i prowadnicom taka konstrukcja nie traci niczego ze swojej pierwotnej funkcjonalności.

Jak zbudować najlepsze szuflady?

Punktem wyjścia do stworzenia nowoczesnych, technicznie doskonałych szuflad, jest zmiana podejścia do okuć meblowych. Dziś są one trwalsze, starannie wykonane, a przy tym pozostają relatywnie tanie, więc nawet w meblach budżetowych coraz częściej spotyka się naprawdę dobrze działające szuflady. Zadbaliśmy o to, aby w ofercie naszej hurtowni znalazły się zarówno rozwiązania systemowe, jak i klasyczne prowadnice i okucia do szuflad bardziej typowych.